LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta quajti Bashën thjesht ‘deputet’/ Revoltohet Bardhi: Gjuha e Presidentit jo e denjë

25 Janar 2022, 15:30, Politikë CNA
Meta quajti Bashën thjesht ‘deputet’/ Revoltohet Bardhi: Gjuha

Presidenti Ilir Meta ka sulmuar hapur sot Lulzim Bashën, duke e quajtur këtë të fundit vetëm si një ?deputet?, njëjt si e quan dhe lideri Sali Berisha.

Ndërkohë që nuk ka vonuar dhe përgjigja e sekretarit të shkarkuar Gazment Bardhi.

Sipas Bardhit nuk ndryshonte asgjë një sulm më shumë nga Ilir Meta , ndërsa shton se gjuha e foltores nuk mund të ishte kurrsesi pjesë e institucionit të presidentit të republikës.

” Një sulm më shumë, një sulm më pak nga Ilir Meta nuk ndryshon asgjë në raport me të vërtetën. Presidenti nuk e mbajti premtimin për t?i shkuar deri në fund të vërtetës kushtetuese për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit 2019. Ai nuk iu drejtua Gjykatës Kushtetuese për të provuar se kishte të drejtë për shtyrjen e zgjedhjeve. Gjuha e Foltores nuk mund të jetë kurrë gjuhë e institucionit të Presidentit, pavarësisht halleve të përbashkëta të Ilir Metës, Edi Ramës dhe Sali Berishës. Duke i uruar punë të mbarë Presidentit të Republikës, i sugjeroj lexim të kujdesshëm të vendimit të Gjykatës Kushtetuese”, shkruan Bardhi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga