Video / Bonucci humbet toruan, shikoni si godet me shpullë drejtuesin e Interit

13 Janar 2022, 10:45, Sport CNA
Video / Bonucci humbet toruan, shikoni si godet me shpullë drejtuesin e

Një episod i turpshëm ka ndodhur në përfundim të sfidës Inter-Juventus, finalja e Superkupës së Italisë që u zhvillua të merkurën në mbrëmje në ?San Siro?.

Leonardo Bonucci, që ishte gati për tu futur në fushë për të gjuajtur penalltitë, ngriu në vend nga goli i Sanchez në minutën e 121-të, dhe goditi me shpullë sekretarin zikaltër Cristiano Mozzillo në shkallët që të çojnë në dhomat e zhveshjes.

Gjithçka është filmuar nga një tifoz dhe video është bërë virale në rrjet. Mbrojtësi rrezikon skualifikimin. Ka shtyrje dhe shpulla me drejtuesin e Interit, që kërkon të shpëtojë nga shpërthimi i mbrojtësit të Juventusit.

Nuk dihet arsyeja e zënkës, por mund të imagjinohet nervozizmi për një humbje në sekondat e fundit, ose ndoshta festimi i golit nga drejtuesi i Interit ka ?çmendur? lojtarin juventin.

Si può perdere male, malissimo e poi c?è #Bonucci #InterJuventus #SupercoppaItaliana pic.twitter.com/uWMNRqTSrQ

— BELLIDEROMA (@BELLIDEROMA) January 13, 2022

Lajmet e fundit nga