LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 8 Janarit para selisë blu/ Lirohen 34 të arrestuarit

12 Janar 2022, 14:37, Aktualitet CNA
Protesta e 8 Janarit para selisë blu/ Lirohen 34 të arrestuarit

Gjykata ka liruar 34 të arrestuarit e protestës së datës 8 Janar para selisë së Partisë Demokratike.  Prokuroria ka tërhequr kërkesën për 6 nga protestuesit. Ndërkohë Prokuroria kishte kërkuar ?detyrim paraqitje? për 6 protestues.

Nga 11 mbështetës të kreut të PD, Lulzim Basha për 5 prej tyre është vendosur masa detyrim paraqitje dhe për 6 prej tyre nuk është vendosur masa.

Oltion Zeneli-detyrim paraqitje

Albi Peti ?pa masë

Arian Mezini-detyrim paraqitje

Ardian Myrto-detyrim paraqitje

Ylli Gosturani-pa masë

Armando Alldervishi-detyrim paraqitje

Vendim Demaj ?detyrim paraqitje

Afrim Deda-pa masë

Sokol Ndreu-pa masë

Orion Meta-pa masë

Stivi Luku-pa masë

Lajmet e fundit nga