LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Gjykata të pastra, pa ryshfet”/ Yuri Kim iu “bie këmbanave” për drejtësinë

12 Janar 2022, 11:13, Aktualitet CNA
“Gjykata të pastra, pa ryshfet”/ Yuri Kim iu “bie

Ambasadorja amerikane Yuri Kim sërish e ka vënë theksin tek reforma në drejtësi.

Duke iu referuar rritjes së investimeve amerikane në vendin tonë, Kim apelon që që të vazhdojë më tej  zbatimi i reformës në drejtësi në mënyrë të tillë që të ketë më shumë mundësi punësimi.

Të njëjtin mesazh, Kim e përsëriti edhe një ditë më parë.

?Është mirë të shohësh  investime në  rritje. Rregulla racionale, të qarta dhe transparente,  gjykata të pastra (d.m.th., mosmarrëveshjet e zgjidhura me ligj dhe jo me ryshfet) do të tërheqin edhe më shumë.

Le të vazhdojmë zbatimin e reformës në drejtësi që të ketë më shumë mundësi punësimi dhe prosperitet për më shumë njerëz?, shkruan Kim në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga