Njihuni me 3 futbollistët shqiptarë më të paguar në Serinë A

7 Janar 2022, 14:28, Sport CNA
Njihuni me 3 futbollistët shqiptarë më të paguar në

Nga vëzhgimi i bërë në rrogat e lojtarëve të Serisë A, rezulton që mbrojtësi Elseid Hysaj është lojtari shqiptar më i paguar në këtë kampionat. Te skuadra e Lacios ai paguhet me një rrogë javore prej 63 mijë paundësh, çka i sjell atij një rrogë vjetore prej 3.2 milionë paundësh ose 3.9 milionë euro.

Hysaj firmosi në vitin 2021, në fillim të këtij sezoni, dhe ka një kontratë me klubin e kryeqytetit deri në vitin 2025.

Pas tij vjen fantazisti Nedim Bajrami, i cili përfiton te Empoli në Serinë A 1.87 mln paund ose 36 mijë paund në javë. 22-vjeçari luan sezonin e tij të dytë me fanellën e ekipit toskan dhe ka një kontratë që i skadon në qershor të vitit 2024.

Emri i tretë në listim vjen po nga kampionati italian, ku Tomas Strakosha paguhet 34 mijë paund në javë nga Lacio dhe në vit arkëton nga kontrata e tij 1.76 milionë paund.

Lajmet e fundit nga