LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ronela Hajati shpallet fituesja e Festivalit të 60 të Këngës

30 Dhjetor 2021, 08:06, Lifestyle CNA
Ronela Hajati shpallet fituesja e Festivalit të 60 të Këngës

Më 29 Dhjetor, u mbajt nata finale e Festivalit të 60 të Këngës, ku u shpall fituese këngëtarja Ronela Hajati me këngën “Sekreti”. Ronela Hajati do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion. Këngëtarja ka falenderuar bashkëpunuesit e saj, duke vlerësuar gjithashtu edhe Alban Ramosaj, i cili u rendit në vendin e dytë.

?Dua të dhuroni një duartrokitje për Albanin që është një nga artistët më të mirë në Shqipëri.Ky është çmimi im i parë i parë që unë marrë dhe do të jetë një nga më të rëndësishmit në jetën time.

Ky çmim i dedikohet vetëm babës tim që më shikon! Falenderoj jurinë që më ka votuar, falenderoj RTSH, orkestrën dhe publikun që më ka dhënë shumë çmime të para në jetë“, ka thënë Ronela./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga