LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mirënjohëse tërë jetën”/ Vajza e Adriana Matoshit: Pashë fuqinë e nënës time, dashuri e respekt

4 Dhjetor 2021, 16:31, Lifestyle CNA
“Mirënjohëse tërë jetën”/ Vajza e Adriana

Adriana Matoshi disa ditë më parë dha lajmin për ndjekësit e saj se pas 9 viteve i ishte rikthyer tumori në tru. Për këtë arsye ajo u operua të mërkurën.

Pas operacionit familjarët dhe miqtë e saj njoftuan se operacioni përfundoi me sukses, megjithatë vazhdon interesimi në lidhje me gjendjen e saj aktuale.

Ka qenë vajza e Adrianës, Kaona, e cila ka reaguar sërish pasi operacioni u krye me sukses.

Me anën e një deklarate ajo është shprehur se ndihet shumë e lumtur për faktin që nëna e saj është në gjendje të stabilizuar por edhe për të gjithë dashurinë që ka marrë këtë kohë.

?Nuk e di a muj me i?a u shpreh me ket? shkrim dashnine edhe respektin per juve qashtu qysh ju m?keni bo me ndje mu me fjalt e dashnin? e juj t?sinqert kto dit?t e fundit. Dashni t?cilen nuk kisha mujt me e marre n?krahe t?tjeter kujt pos Adrianes. Nuk po i them ?nane? , se nese tan jeten e kom pa si prindin ma te perkrym, 3 ditet e fundit ma keni mundsu me pa si ni njeri me vlera t?jashtezakonshme me cdo lutje e kujdes qe keni dhuru.

I kam lexu e i kam ndje secilat fjale qe keni shkru, edhe m?i keni zevendsu brengat me krenarine qe jom rrite prej ni njerit qe ka pase kaq shume ndikim te tjeret. Sot nuk e pash veq fuqine e mamit, po e pash edhe fuqine e dashnise, pasunine e ni njerit qe dhuron kurgjo tjeter pos mbeshtetjes, respektit, pozitivitetit, fjaleve te mira e cdo virtyti tjeter me vlere.

Ju jam mirenjohese tane jeten, une edhe krejt familja jem. Nuk e di cka kish shkru mami, po e di qe kete sfide t?jetes e ka pase shume ma t?lehte fale juve. Ju duam.?, shkruan Kaona./CNA.al

Lajmet e fundit nga