LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbappe thyen rekord me 4 golat e tij ndaj Kazakistanit

14 Nëntor 2021, 07:10, Sport CNA
Mbappe thyen rekord me 4 golat e tij ndaj Kazakistanit

Franca mposhti Kazakistanin me poker mbrëmjen e djeshme duke shënuar plot 8 gola.

MVP-ja e ndeshjes ishte ylli i PSG-së, Kilin Mbape që shënoi katër gola duke thyer dhe një rekord 63-vjeçar në kombëtaren e ??gjelave??.

Mbape bëhet lojtari i pare që shënon katër gola për Francën që nga viti 1958, kur Xhast Fontejn shënonte katër herë përballë Gjermanisë Perëndimore.

22-vjeçari hyn kështu në histori të kombëtares së tij duke arritur një tjetër rekord botëror.

Mbape po kalon një formë të shkëlqyeshme duke u bërë protagonist absolut te PSG dhe te Franca, teksa sulmuesi shihet si një ndër yjet më të mëdha të futbollit momentalisht.

Lajmet e fundit nga