LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shevcenko nis nga puna te Genoa, takon Pandevin dhe futbollistin shqiptar

13 Nëntor 2021, 20:22, Sport CNA
Shevcenko nis nga puna te Genoa, takon Pandevin dhe futbollistin shqiptar

Andri Shevçenko shpreson që t?i japë Xhenoas shtysën e duhur për të evituar situatën e keqe në të cilën gjendet skuadra në Serinë A. Ish-futbollisti i njohur ukrainas, e ka nisur punën me një mbledhje me ?veteranët?, duke shpresuar që të gjejë zgjidhjen pikërisht në diskutimet me ta.

Që në ditët e para, Shevçenko ka bërë disa mbledhje me lojtarët më të vjetër në ekip, ata të cilët njohin mirë klubin dhe çdo lloj problematike, por edhe të cilët kanë më shumë vite eksperiencë mbi supe gjatë karrierës së tyre.

Kështu, ai është takuar me Krishito, Pandev, Behrami e Badelj, duke diskutuar me gjithsecilin prej tyre mbi mangësitë që kanë rënë në sy në ndeshjet e mëparshme nën drejtimin e Balardinit dhe për të kuptuar se si vetë këta lojtarë e shohin të mundshme zgjidhjen e kësaj krize që ka zhytur Xhenoan si një prej kandidateve kryesore për rënien në Serinë B.

Lajmet e fundit nga