LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Të rinjtë po bëjnë histori”/ Këlliçi: Po reformojmë në tërësi PD

12 Nëntor 2021, 21:10, Politikë CNA
“Të rinjtë po bëjnë histori”/

Deputeti i PD Belind Këlliçi u shpreh se Foltorja është gjëja më e mirë që i ka ndodhur PD deri tani.

Në emisionin Zonë e Lirë, Këlliçi deklaroi se të rinjtë janë duke bërë histori me lëvizjet e tyre dhe shton se do reformojnë nga themelet PD.

?Ky është momenti më i mirë. Ne e kemi kapur prej fyti momentin dhe këtë do e tregojmë në 11 dhjetor. Është kapur prej fyti momenti nga të rinjtë e PD, që sot po përjeton historinë e asaj që do të jetë në dekadat që do vijnë. Ne po bëjmë historinë sot, për reformimin në tërësi të një force politike, që në fakt kjo lëvizja që ka nisur u duk sikur ishte një ogur i keq por në fakt unë mendoj është gjëja më e mirë që i ka ndodhur PD-së.

Është një moment që po flitet hapur, po del shumë helm që ishte akumuluar në PD dhe ka nevojë që të dalë.

Mendoj që është gjëja më e mirë që po u ndodh të rinjve?, tha Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga