LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërdoruan të dhënat e TIMS/ Gjykata e Tiranës jep masat për 6 efektivët e policisë

23 Tetor 2021, 12:41, Aktualitet CNA
Shpërdoruan të dhënat e TIMS/ Gjykata e Tiranës jep masat

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për efektivët e policisë të cilët akuzohen për shpërdorim detyre dhe lejim të aktivitetit në lokale pas orës policore. Efektivët u ndaluan pak ditë më parë pas një aksioni të SPAK.

Gjykata jep ?arrest në burg? për Durim Murjan, ‘arrest në shtëpi’ për Jashar Shehun dhe Arjan Ballën. Gjykata e Tiranës ka caktuar detyrim paraqitje për Krenar Gjokutajn.

Për Kelmend Pikulin, Matilda Hamollin, Petro Frahollin, Genci Hysin, Kamber Kllogjeri dhe Çlirim Akrobatin, gjykata ka caktuar pezullim nga detyra dhe detyrim paraqitje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga