LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto/ "Katrahurë për plandemi dhe orkestër"  

21 Tetor 2021, 13:26, Opinione CNA
Foto/ "Katrahurë për plandemi dhe orkestër"  

Nga Julian Bala

” Plandemistëve: Qentë tuaj i mbani të përmjerin në mes të rrugës, në trotuar, poshtë shkallës, përpara lokalit, te pragu i derës.

Pse nuk mbani bebelina për qentë more qënie qenmbajtëse?

Prandaj vjen gjithë kjo erë e keqe ne Tiranë. Nuk vjen nga njeriu që urinon në natyrë, në park, në lulishte…

Qentë o qentë tuaj që i doni më shumë se njerëzit, ata e kanë fajin!

I keni përkëdhelur shumë, por nuk iu vini as bebelina. Rezultati: Një metropol i tërë i djallosur!..

Për makinat që nuk e di se ku e gjejnë të drejtën të parkojnë pa pasur shenjë parkimi dhe për më tepër që parkojnë mbi korsinë e biçikletave afër ish-Shkollës së Partisë, nuk bëtë asgjë.

Tani, keni më shumë se 1 javë që keni bllokuar korsinë e biçikletave te ish-Shkolla e Partisë; pra që keni lënë punimet në mes: tre gropa të hapura, dhe një pjesë të rrugës zbuluar, pa shtruar.

Edhe sa do vazhdohet kështu? Vetëm gropa, kanale që dikush të mendojë se këtu u punokërka… Drita nuk ka! Ato gropa të lëna si varr zbuluar rrethoheshin me shirita “OSHE”…

Automjetet me sirena dhe ” alarme” të ndërmarrjes se përhapjes së panikut, janë problem i madh i ndotjes akustike shokuese për njerëz normalë dhe të shëndetshëm.

Bllokimi i trafikut me orar pa orar, qëllimisht për t’i shërbyer shitjes së karburantit. Makina që nuk tremben nga kamerat dhe s’ka shtet që i ndalon të bejnë zhurrmë shpejtësie skëterrë nëpër rrugë dytësore dhe kthesa pa trotuar ndërmjet pallatesh, aty ku luajnë fëmijët, aty ku mezi kalojnë të moshuar me bastun, etj. Vazhdojmë me simfoninë “shtetërore” të shkatërrimit: “Po pezullojnë nga puna policë, se paskan lejuar një prift të qarkullojë pas orës diktatoriale. Atëherë protesta e radhës duhet bërë në emër të atyre policëve qe u pezulluan padrejtësisht nga “mal-ligji“! Protesta përditë, kundër orës diktatoriale! Ora diktatoriale i ka orët e numëruara!

Shteti terrorist plandemist që i shërben globalizimit 2030, në të vërtetë është vetëm një shtet butaforik. Një të shpuar do dhe shfryhet si tullumbace, me gjithë servilët dhe idiotët që e mbajnë./CNA.al

Lajmet e fundit nga