Connect with Us

Foto-Çfarë po transportonte avioni që ra në Vermosh/ Policia vonohet për në vendngjarje

Kronika

Foto-Çfarë po transportonte avioni që ra në Vermosh/ Policia vonohet për në vendngjarje

Publikuar

-

cna lajme kronike

Një avion privat është ulur në Vermosh, në Malësinë e Kelmendit për shkak të një defekti.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 9 të mëngjesit të së hënës dhe është raportuar nga barinjtë e zonës të cilët kanë qënë të vetmit dëshmitarë okularë, për shkak të zonës së izoluar.

Sipas dëshmitarëve, pas uljes së avionit piloti ka bërë edhe një përpjekje për të fluturuar por duke qenë se ka patur dëmtim të rrotave, nuk ka mundur të largohet.

Barinjtë janë afruar për ti dhënë ndihmën e pare por nuk janë lejuar nga piloti dhe një tjetër pasagjer që ndodhej me të.

2 personat që ndodheshin në bordin e avionit janë transportuar nga një makinë e bardhë tip Fuoristradë e cila i ka larguar ata nga vendngjarja.

LEXO EDHE:  Moti i keq/ Policia thirrje shoferëve: Mos qarkulloni me shpejtësi

Ndërkaq barinjtë kanë njoftuar kryeplakun e fshatit Kelmend, dhe ky i fundit ka bërë njoftimin në polici.

Sipas bisedës telefonike të kryeplakut Prek Vata zhvilluar me disa media televizive, avioni prej disa orësh që qëndron i rrëzuar ndërkohë policia ende nuk ka mbërritur.

Për shkak të terrenit të thyer rruga drejt Kelmendit nga Shkodra mund të arrihet për rreth 3 orë.

Por deri në orën 13.00 kur dhe është zhvilluar biseda telefonike, nuk është shfaqur asnjë makinë policie.

Vata njoftoi se nuk dihet çfarë ka brenda në avion pasi nuk ka dashur të ngatërrohet./CNA.al

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Shtohen rastet e dhunës në familje/ Rrahu bashkëshorten dhe djalin e mitur, arrestohet 38 vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna lajme bota

Një 38 vjeçar me iniciale, R.D, banues në Vorë, Tiranë, është arrestuar nga policia e pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes dhe djalit të mitur.

Njoftimi i policisë:“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vorë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit R. D., 38 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes dhe djalit të tij të mitur”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Mbajti lokalin hapur pas orarit policor/ Gjobitet dhe procedohet penalisht pronarja

Publikuar

-

Nga

cna

Policia ka proceduar penalisht një shtëtase në Durreës me Iniciale E. S, pronare e një lokali pasi ka mbajtur lokalin hapur pas orës policore dhe nuk i ishte bindur urdhërit të policisë.

Gjithashtu kjo shtetase ëshë gjobitur me 1 000.000 lekë për ushtrim aktiviteti në kundërshtim me Aktin Normativ.

Njoftimi nga policia:Procedohet penalisht dhe administrativisht një shtetase që mbante hapur lokalin e saj, me muzikë, gjatë orës policore, dhe nuk iu bind urdhrit të punonjësve të Policisë.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës u procedua penalisht për veprën penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, shtetasja E. S., banuese në Durrës, pasi nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë, për mbylljen e lokalit që e mbante hapur, me muzikë, gjatë orës policore.

Gjithashtu, për këtë shtetase është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë, për ushtrim aktiviteti në kundërshtim me Aktin Normativ”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Theu xhamin e makinës për të vjedhur sendet/ E pëson keq 36 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 36 vjeçar është arrestuar nga policia në Berat, pasi ka tentuar të vjedhë sendet brenda një makine duke thyer xhamin.

Mbi 36 vjeçarin me iniciale: K.K rëndojnë akuzat “Vjedhje”, e mbetur në tentativë dhe “Shkatërrim prone”.

Njoftimi i plotë:“Tenton të vjedhi sendet brenda një mjeti, arrestohet në flagrancë 36-vjeçari.

Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K.K., 36 vjeç, banues në lagjen “Donika Kastrioti”, Berat, pasi u kap nga shërbimet e policisë duke thyer xhamin e një mjeti të parkuar me qëllim që të merrte sendet që ishin brenda tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale “Vjedhje”, e mbetur në tentativë dhe “Shkatërrim prone”./CNA.al

LEXO TE PLOTE