LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Duhet ti keni me patjetër/ 5 modelet e këpucëve që do shohim më shpesh gjatë këtij sezoni

23 Shtator 2021, 06:58, Lifestyle CNA
Duhet ti keni me patjetër/ 5 modelet e këpucëve që do shohim

Vjeshta ka mbërritur dhe përveç veshjeve apo aksesorëve që na duhen gjatë kësaj periudhe, na duhet të mendojmë edhe për këpucët. Për këtë vit stilistët na kanë prezantuar me disa prej modeleve që do të jenë më së shumti në trend!!!

Këpucët vjeshtë-dimër pasqyrojnë kushtet e motit të sezonit. Reshje të vazhdueshme shiu, pellgje në rrugë. Duhet të vishni diçka që nuk do të laget dhe të mbaj këmbët tuja të ngrohta. Çizmet prej gome janë ideale për shëtitje të gjata edhe nëse ka shi.

Zinxhirët masivë janë elementi kryesor dekorativ i sezonit. Asnjë rrobë, asnjë aksesor nuk mund të bëjë pa to. Këpucët në modë vjeshtë-dimër 2020-2021 nuk bëjnë përjashtim.Çizmet e Michael Kors janë të detajuara me një rrip dhe një zinxhir të trashë në ngjyrë ari që shkon vertikalisht

Në sezonin e ardhshëm, këpucët e stilit perëndimor vjeshtë-dimër 2020-2021 do të jenë të njohura. Karakteristikat e tyre dalluese janë dy, dhe prania e të dyve është e rëndësishme që imazhi të dalë plotësisht kauboj.

Ndoshta ky është trendi më spektakolar i këpucëve për vjeshtë-dimër 2020-2021. Çizmet që mbulojnë gjunjët dhe ngrihen më lart në pafundësi. E ngrohtë, komode, spektakolare që lë pa frymë …

Jo vetëm çizmet e grave janë bërë prej lëkure dhe kamoshi, por edhe atlete. Kjo është mënyra se si këpucët e krijuara për veshjet e përditshme në rrugë fitojnë elegancë, madje edhe elitizëm./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga