LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do të pi dhe do të qaj…” Devis Xherahu "godet" në shenjë me këngën e tij të re

22 Shtator 2021, 07:17, Lifestyle CNA
“Do të pi dhe do të qaj…” Devis Xherahu

Devis Xherahu, këngëtari shumë i talentuar Korçar nuk nguron të servirë për publikun këngë të cilat mbeten gjatë në memorie.

Së fundmi Devisi ka publikuar projektin e tij më të fundit, këngën me titull: ?Jo jo, nuk dua??

Kënga është xhiruar në Korçë dhe në ambientet e ?Vila Ekrem?, ku bie në sy stili ?vintage?që Devisi ka zgjedhur. Ulur në një karrige ai shfaqet duke kënduar para disa të ftuarve të cilët kënaqen me muzikën e tij dhe i shoqëruar nga disa instrumentistë.

Një detaj tjetër është fakti që Devisi ka zgjedhur të performojë pranë artistit të mirënjohur, Sotiraq Bratko, i cili i dha akoma më shumë prezencë këngës.

?Do të pi dhe do të qaj për dashurinë? thotë Devisi në tekst dhe ka zgjedhur që këngën tja dedikojë një vajze të bukur me sy të zinj.

Menjëherë pas publikimit të këngës shumë komente të cilat komplimentojnë Devisin për këngën dhe realizimin e saj, kanë vëshuar në profilin e tij dhe në kanalin e YouTube./CAN.al

 

Lajmet e fundit nga