LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

35 vite bashkë/ Ndahet nga jeta bashkëshorti i Tom Ford

22 Shtator 2021, 09:53, Lifestyle CNA
35 vite bashkë/ Ndahet nga jeta bashkëshorti i Tom Ford

Tom ford, ka njoftuar vdekjen e bashkëshortit të tij Richard Buckley. Lajmi është bërë i ditur nga CNN Style.

?Richard ndrroi jetë nga shkaqe natyrore në shtëpinë e tyre në Los Angeles mbrëmjen e kaluar, në praninë e Tom dhe djalit të tyre Jack.

Bashkëshorti i Ford, Buckley ishte një prej emrave më të njohur ne botën e modës.

Gjithashtu ishte një gazetar dhe redaktues amerikan i medias në fushën e modës. Buckley shkroi për Vogue Italia dhe revistën Nju Jork, dhe punoi si redaktore për ?Ëomen Ëear Daily?, ?Vanity Fair? dhe ?Vogue Hommes?. Në  këto të fundit ai ishte kryeredaktor nga viti 1999 deri në 2005.

Jo vetëm kaq por ai njihej gjithashtu edhe per pjesëmarrjen e tij në aktivitete bamirësie bashke me bashkëshortin e tij Tom Ford./CNA.al

Lajmet e fundit nga