LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata pandemike në Kosovë/ 1383 raste të reja dhe 26 viktima në 24 orë

31 Gusht 2021, 13:25, Kosova & Bota CNA
Situata pandemike në Kosovë/ 1383 raste të reja dhe 26 viktima

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, ka informuar se nga 11 mijë e 472 testime, 1 mijë e 383 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 26 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 996 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka shkuar në 115 mijë e 657.

Në total numri i rasteve aktive është 26 mijë e 886.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 17 mijë e 684 doza të vaksinës kundër Covid-19, ndërkaq, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 825 mijë  e 745 doza të vaksinës.

Deri më sot 276 mijë e 890 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga