LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Jo’ detyrimit të “Pasaportës së Gjelbër” / Protestuesit përplasen me policinë në Romë

29 Gusht 2021, 19:52, Kosova & Bota CNA

Ashtu si në shumë qytete të Europës, edhe në Romë mijëra njerëz kanë dale në sheshe për të protestuar kundër detyrimit të ?Pasaportës së Gjelbërt?.

Dje në Piazza del Popolo,  janë mbledhur rreth 3 mijë njerëz me pankara në duar ?kundër diktaturës shëndetësore?, kundër Draghi, Speranza dhe gjithë Qeverisë.

Drejtuesi i demonstratës ishte një grup i Forza Nuova i cili, duke filluar nga ora 6 pasdite, animoi sheshin me megafoni për të nxitur turmën.

Të gjitha protestuesit ishin pa maska, ndërsa ka patur edhe tensione ku protestuesit janë përplasur me policinë duke hedhur edhe tymuese dhe shishe./CNA.al

Lajmet e fundit nga