LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pamje dramatike/ Përfshihet nga flakët një ndërtesë shumë katëshe në Milano

29 Gusht 2021, 20:34, Kosova & Bota CNA

Një ndërtesë shumëkatëshe është përfshirë nga flakët në Milano.

Pamjet nga vendngjarje tregojnë sesi ndërtesa e lartë është pushtuar nga tymi dhe zjarri.

Godina 18 katëshe strehonte shtatëdhjetë familje.

Zjarri ka rënë fillimisht në një apartament në katin e parë, ndërsa flakët kanë përfshirë më pas të gjithë anën e majtë të godinës.

Autoritetet, nga Mbrojtja Civile tek Policia Vendore, po mbledhin emrat e banorëve të pranishëm në rrugë në përpjekje për të kuptuar nëse mund të ketë ende njerëz brenda. Aktualisht nuk është e mundur të përcaktohet nëse të gjithë njerëzit janë larguar nga ndërtesa./CNA.al

Lajmet e fundit nga