LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata nga Covid/ Qeveria heq masat kufizuese në ishullin e Mykonos

20 Korrik 2021, 14:48, Kosova & Bota CNA
Situata nga Covid/ Qeveria heq masat kufizuese në ishullin e Mykonos

Duke filluar nga data 26 korrik, ishulli i Mykonos në Greqi do të çlirohet nga kufizimet COVID.

Sipas mediave greke, qeveria ka vendosur që të shfuqizojë masat për shkak të situatës së përmirësuar epidemiologjike, pavarësisht kufizimeve të vendosura më 17 korrik.

Duke filluar nga java e ardhshme do të lejohet muzika dhe rihapen restorantet e lokalet. Po ashtu do të hiqet dhe ora policore e cila tani është 01:00 pas mesnate./CNA.al

Lajmet e fundit nga