LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zëdhënësi i qeverisë franceze: Kemi hyrë në valën e katërt të pandemisë

19 Korrik 2021, 20:37, Kosova & Bota CNA
Zëdhënësi i qeverisë franceze: Kemi hyrë në

Zëdhënësi i qeverisë franceze Gabriel Atal thotë se Franca ka hyrë në valën e katërt të pandemisë? tha

Ai informoi se qeveria franceze po ecën përpara me planin e saj të ri për të luftuar variantet e reja të Covid-19 dhe për të zvogëluar presionin që mund të bllokojë spitalet.

?Qeveria Franceze po ecën përpara me planin e saj të ri për të luftuar infeksionet e reja Covid-19 dhe për të ulur presionin që mund të ri-fundosë spitalet me disa modifikime, të tilla si gjobat e reduktuara, ? tha zëdhënësi i qeverisë Gabriel Atal.

? Ne kemi hyrë në valën e katërt të epidemisë ,? tha Atal pas një takimi të kabinetit francez./CNA.al

Lajmet e fundit nga