LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e 26-vjeçares në Greqi/ I dashuri bën rrëfimin tronditës

18 Korrik 2021, 18:27, Kosova & Bota CNA
Vrasja e 26-vjeçares në Greqi/ I dashuri bën rrëfimin

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me vrasjen e 26-vjeçares në Greqi.

Mediat greke raportojnë se autori i vrasjes së 26-vjeçares, i cili pranoi krimin para policisë ka tronditur me rrëfimin e tij.

30-vjeçari tha se e vrau partneren e tij në gjaknxehtësi e sipër, për shkak se ngatërruan rrugën për në destinacionin ku ishin nisur.

Po ashtu mediat greke shkruajnë se çifti kishte marrë rrugën për në një vend tjetër në ishullin Folegandros, por u ngatërrua.

Kjo ishte arsyeja pse autori nisi sherrin me të dashurën e tij, duke e bërë atë fajtore për këtë gjë.

Sherri mori përmasa tragjike pasi 26-vjeçarja u shty nga i dashuri vrasës në një greminë dhe përfundoi në det duke ndërruar jetë.

Gjatë rrëfimit 30-vjeçari deklaroi se ai ndaloi pa dashje buzë shkëmbinjve dhe në atë moment ajo doli nga makina e trembur. Kur policia e pyeti pas e shtyu vajzën ai u shpreh se ndodhi në gjaknxehtësi e sipër dhe se nuk kishte ndërmend ta vriste atë.

26-vjeçare greke është nxjerrë 16 korrik e pajetë nga deti, në datën 16 korrik, në zonën e Ligarias në Folengradhos,

Të dielën pasdite dolën edhe rezultatet e autopsisë për shkakun e vdekjes së të resë. Ajo kishte qenë gjallë deri në momentin kur ai e shtyu në det. Vdekja dyshohet të ketë ardhur si pasojë e mbytjes ndërsa plagët u shkaktuan nga përplasja në shkëmbinj.

Lajmet e fundit nga