LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si kurrë më parë/ Pllakos heshtja në ishullin e “VIP”-ave në Greqi

18 Korrik 2021, 06:28, Kosova & Bota CNA
Si kurrë më parë/ Pllakos heshtja në ishullin e

Pas rritjes së numrit të infektimeve me Covid, qeveria greke vendosi ashpërsimin e masave në një prej ishujve më të vizituar nga turistët gjatë sezonit të verës, Mykonos.

Autoritetet vendosën që të ndalojnë muzikën në bare dhe restorante dhe të vendosin orën policore gjatë natës në ishullin që frekuentohet kryesisht nga miliarderët.

Mediat greke kanë publikuar pamjet mbrëmjen e kaluar nga ishulli ku ka pllakosur heshtja.
Sipas një eksperti grek, një ndër 100 persona në ishull është i infektuar dhe për këtë arsye qeveria vendosi që ta fuste në karantinë.

Duke nisur nga dje deri më 26 korrik do të ndalohet lëvizja pas orës 01:00 deri në orën 06:00 të mëngjesit, ndërsa muzika do të jetë e ndaluar 24 orë nëpër lokale./CNA.al

Lajmet e fundit nga