LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vala e re e Covid/ Barcelona rikthen shtetrrethimin

16 Korrik 2021, 20:05, Kosova & Bota CNA
Vala e re e Covid/ Barcelona rikthen shtetrrethimin

Barcelona ka rikthyer shtetrrethimin gjatë natës për të frenuar valën e re të COVID-19.

Kufizime të reja priten të fillojnë nga fundjava për të paktën një javë në disa qytete të mëdha të Katalonjës, përfshirë Barcelonën, në një kohë kur numri i rasteve të COVID -19, veçanërisht tek të rinjtë po rritet ndjeshëm.

Gjykata e Lartë e Katalonjës ka njoftuar se ka miratuar vendosjen e një shtetrrethimi ?ndërmjet orës 01:00 dhe 6:00 deri më 23 korrik, në qytete me më shumë se 5 000 banorë ku incidenca ka tejkaluar 400 raste për 100 000?./CNA.al

Lajmet e fundit nga