LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Takimet para fushatës elektorale/ Arrestohet bashkëshorti i ish ministres së Ramës

12 Janar 2021, 13:03, Aktualitet CNA
Takimet para fushatës elektorale/ Arrestohet bashkëshorti i ish

Policia e Kosovës, ka arrestuar disa aktivistë të Parisë Socialdemokrate, të cilët kishin organizuar një aksion simbolik para Policisë.

Qëllimi i këtij aksioni të PSD-së, ishte kundërshtimi i vendimit për t?i dënuar qytetarët për mos respektim të masave anti-Covid, ndërsa që partive politike po ju lejohet mbajtja e takimeve para fushatës duke mos respektuar masat.

Në pamjet e publikuara, shihet se aktivistët e PSD-së janë arrestuar dhe aksioni i tyre nuk është lejuar të vazhdojë.

Në pamje shihet edhe kreu i kësaj partie, Dardan Molliqaj, bashkëshorti i ish-ministres së Arsimit në kabinetin e Ramës Besa Shahini.

Gjatë muajve të fundit, aktivistët e PSD-së ishin arrestuar disa herë për shkak të aktiviteteve të tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga