LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Katastrofa natyrore në Gjermani/ Merkel: Jam e tronditur!

15 Korrik 2021, 14:15, Kosova & Bota CNA
Katastrofa natyrore në Gjermani/ Merkel: Jam e tronditur!

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka reaguar pas situatës që krijoi stuhia që përfshiu vendin, duke iu marrë jetën dhjetëra personave, ndërsa qindra të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Merkel thekson se është e tronditur nga kjo katastrofë natyrore, ndërsa iu shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave.

?Jam e tronditur nga katastrofa që po vuajnë shumë njerëz në zonat e përmbytura. Ngushëllimet e mia u shkojnë të afërmve të viktimave dhe personave të zhdukur. Falënderoj nga zemra ndihmësit e shumë të palodhur dhe ekipet e shpëtimit?, thekson Merkel./CNA.al

Lajmet e fundit nga