LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Moti i keq përfshin Gjermaninë/ Humbin jetën 4 persona, zhduken 50 të tjerë

15 Korrik 2021, 08:47, Kosova & Bota CNA
Foto-Moti i keq përfshin Gjermaninë/ Humbin jetën 4 persona,

Katër persona kanë humbur jetën dhe të paktën 50 persona janë zhdukur pas disa përmbytjeve masive në Gjermani, në qytetin perëndimor të Schuld, Rheinland-Pfalz.

Mediat raportojnë se 6 shtëpi janë shkatërruar nga vërshimi I ujit, ndërsa janë dëmtuar 25 të tjera. Autoritet thanë se reshjet e mëdha të shiut bënë që lumenjtë lokalë të dalin nga shtretërit e tyre, duke përmbytur krejtësisht zonën.

Policia tha se situata në qytetin e përmbytur mbetet e paqartë ndërsa autoritetet gjermane po i nxisin njerëzit të qëndrojnë në shtëpi gjatë emergjencës./CNA.al

Lajmet e fundit nga