LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmërimi i OBSH: Mund të shfaqen variante të reja më të rrezikshme të Covid

15 Korrik 2021, 18:25, Kosova & Bota CNA
Paralajmërimi i OBSH: Mund të shfaqen variante të reja më

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka paralajmëruar se variante ?më të rrezikshme? të Covid-19 mund të shfaqen në të gjithë botën.

Sipas mediave të huaja zyrtarët e OBSH së fundmi kanë deklaruar se një ndër shkaqet kryesore i rritjes së rasteve të reja me Covid në gjithë botën është shfaqja e variantit Delta.

?Pandemia nuk është përfunduar askund,? tha komiteti i urgjencës i OBSH-së në një deklaratë. Ndërkohë ka ngritur shqetësimin për shfaqjen e më shumë variante të reja më të rrezikshme që do të jenë më sfiduese dhe jo shumë të menaxhueshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga