LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas të nxehtit afrikan/ Në fundjavë Greqia pushtohet nga stuhitë e rrezikshme

16 Korrik 2021, 16:58, Kosova & Bota CNA
Pas të nxehtit afrikan/ Në fundjavë Greqia pushtohet nga

Ditën e sotme merr fund i nxehti që përfshiu Greqinë prej disa ditësh.

Sipas meteorologëe grekë do të ketë përkeqësim të kushteve atmosferike që do të shoqërojnë vendin fqinj në ditët në vazhdim. Nga dita e nesërme dhe kryesisht nga e diela temperaturat pritet të bien në pjesën më të madhe të vendit ndërkohë që pritet edhe mot me shtrëngata.

Shtrëngata të forta do të prekin edhe zonat bregdetare në Egjeun perëndimor dhe verior.
Theksohet se disa zonado të përfshihen nga breshëri duke kërkuar shumë vëmendje dhe shmangien e detit për këtë fundjavë./CNA.al

Lajmet e fundit nga