LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përkeqësohet situata nga Covid në Itali/ Mbi 3 mijë të infektuar dhe 13 viktima

17 Korrik 2021, 19:07, Kosova & Bota CNA
Përkeqësohet situata nga Covid në Itali/ Mbi 3 mijë të

Italia po përballet me rritjen e numrit të rasteve me COVID-19, ndikuar edhe nga varianti Delta.

Bëhet me dije se në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 3121 raste të reja me koronavirus nga 244797 testime që janë bërë. Numri i persaonave që kanë humbur jetën është 13, ndërsa në kujdesin intensiv në spitale janë 162 pacientë.

Shtrimet në spitale po rriten, teksa sot janë regjistruar 23 më shumë se të premten./CNA.al

Lajmet e fundit nga