LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Pas Gjermanisë, situatë e frikshme edhe në Austri

18 Korrik 2021, 09:57, Kosova & Bota CNA
Video-Pas Gjermanisë, situatë e frikshme edhe në Austri

Pas Gjermanisë dhe Belgjikës, tani edhe Austria rrezikon nga përmbytjet.

Bëhet me dije qyteti i vjetër i Hallein është përmbytur plotësisht. Autoritetet austriake kanë paralajmërojnë shira të dendur, breshër dhe përmbytje të mundshme, shkruan blick.ch.

Shirat e rrëmbyeshëm goditën edhe pjesë të tjera të Austrisë të dielën në mbrëmje./CNA.al

#hallein pic.twitter.com/47IxmAiekt

— Netrus (@DatNetrus) July 17, 2021

Lajmet e fundit nga