LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Ndeshje e çmendur! Hungaria mbijeton 84 minuta, kapiteni Ronaldo protagonist me dopietë

15 Qershor 2021, 18:04, Sport CNA
VIDEO/ Ndeshje e çmendur! Hungaria mbijeton 84 minuta, kapiteni Ronaldo

Portugalia ka vuajtur më shumë seç pritej, por ka arritur të fitojë ndaj Hungarisë në ?Puskas Arena? plot me tifozë, falë një goli të Rafael Guerrero në minutën e 84-t dhe dopietës së Ronaldos, duke fiksuar shifrat në 0-3.

Ishin kampionët në fuqi që e nisën ndeshjen në sulm dhe tentuan të rrezikojnë vazhdimisht portën e vendasve. Në pjesën më të madhe të minutave u luajt në zonën e Hungarisë dhe kapiteni Ronaldo kishte rastin më flagrant, por gaboi të shënonte vetëm pak metra nga porta pas një pasimi nga krahët.

Edhe në pjesën e dytë loja foli për Portugalinë, por nuk ishte e lehtë. Hungaria u mbyll mirë dhe provoi kundërsulmet, madje gjeti rrjetën pas minutës së 70, por gjithçka u anulua për pozicion jashtë loje. Në fund Portugalia kishte rezervuar golat.

Në minutën e 84-t ylli i Borussia Dortmund, Raphael Guerrero mundi të shënojë pasi lëshoi një goditje milimetrike në portën e Gulasci. Dy minuta më pas Rafa Silva fitoi një penallti dhe Ronaldo e mori përsipër.

Ylli i Juventusit goditi fort dhe tundi rrjetën. Pas dy minutash kapiteni u kthye sërish në skenë dhe shënoi për 0-3, duke i dhuruar tre pikë shumë të rëndësishme skuadrës së tij, pasi përpara tashmë do jenë Franca dhe Gjermania.

Lajmet e fundit nga