LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hungari-Portugali, publikohen formacionet zyrtare

15 Qershor 2021, 15:10, Sport CNA
Hungari-Portugali, publikohen formacionet zyrtare

Duke filluar nga ora 18:00 Portugalia do të zbresë në fushë përballë Hungarisë e cila do ta luajë këtë sfidë në shtëpinë e saj në Budapest. Kampionia në fuqi e Europës, Portugalia do të zbresë në fushë me qëllimin e qartë të ruajë trofeun deri në minutat e fundit.

Portugezët janë cilësuar nga shumë trajnerë dhe ekspertë si favoritë kryesorë për fitimin e kompeticionit pasi ka në përbërje një kontingjent të pasur me yje në skuadrat e tyre respektive.

Në krahun tjetër, tekniku i hungarezëve Rosi do të rreshtojë një formacion me 5 mbrojtës, teksa do të bazohet tek loja cinike.  Në konferencën për shtyp, Rosi u shpreh se do tu duhet pak fat për mos të shpërdoruar rastet që do të vijnë pasi një skuadër si Portugali nuk të lejon shumë hapësira.

Formacionet zyrtare:

Hungaria: Gulasci, Szalai, Fiola, Orban, Nagy, Szalai, Schafer, Lovrencsics, Kleinheisler, Sallai, Botka.

Portugalia: Rui Patricio, Nelson Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro, Bruno Fernandes, William, Danilo, Ronaldo, Jota, Silva.

Lajmet e fundit nga