LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Merkato në Brazil, Skënderbeu gati për dy goditje të tjera

15 Qershor 2021, 12:36, Sport CNA
Merkato në Brazil, Skënderbeu gati për dy goditje të tjera

Skënderbeu mund të afrojë dy brazilianë të tjerë, duke tentuar kështu ndërtimin e një kolonie në klub. Pas Zhan Viktorit dhe mesfushorit Murilo Rosa, dy lojtarë të tjerë po ndiqen me kujdes nga klubi. Bëhet fjalë për një sulmues dhe një mbrojtës, që janë duke u vëzhguar nga trajneri Memelli dhe vetë presidenti Takaj.

Ndërkohë, përpara se të bëhen afrimet konkrete, fillimisht korçarët janë duke u zbrazur nga lojtarët e sezonit të kaluar. Deri tani dy ka shkuar numri i firove në kampin bardhekuq, ku pas Shqiprim Taipit, i cili ka përfunduar kontratën, është larguar edhe portieri Mario Dajsinani. Por, duket se ende merkatoja në hyrje kërkon konfirmime dhe me shumë mundësi do të përcaktohet pas fundit të këtij muaji.

Korçarët do të kërkojnë të jenë të plotë dhe një gjë të tillë do të mundohen ta bëjnë gjatë fazës përgatitore. Gjithsesi, kjo nuk do të thotë se në tavolinën e punës së presidentit Takaj nuk ka emra lojtarësh dhe alternativash për të veshur fanellën e Skënderbeut. Gjithçka duket se ka nisur me dy konfirmime dhe një afrim.

Korçarët kanë siguruar shërbimet e Bekim Rexhepit dhe Leard Sadriut edhe për një tjetër sezon. Të dy futbollistët do të vijnë në huazim edhe për një tjetër vit nga Shkëndija e Tetovës. Burime pranë presidentit bëjnë me dije se Skënderbeu momentalisht është fokusuar tek afrimi i dy brazilianëve të tjerë, por edhe rinovimi i kontratës me Marën dhe Zguron.

Lajmet e fundit nga