LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spanjë-Suedi, publikohen formacionet zyrtare

14 Qershor 2021, 18:32, Sport CNA
Spanjë-Suedi, publikohen formacionet zyrtare

Duke filluar nga ora 21:00 do të luhet sfida Spanjë-Suedi, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin E të Kampionatit Europian. Iberikët vijnë si favoritë kryesorë këtë ndeshje, por pa humbur vlerat e nordikëve të Suedisë të cilët janë të gatshëm të prishin punë. Pas fitores surprizë të Slovakisë ndaj Polonisë, gara për Grupin E është ndezur shumë pasi Spanja nuk kërkon të privohet nga ndonjë surprizë që mund të rrezikojë ta lërë jashtë fazës së eliminatoreve.

Për këtë ndeshjes, trajneri Luis Enrike nuk do të ketë të gatshëm kapitenin Serxhio Buskets I cili u infektuat me Covid-19 pak ditë para startit të Kampionatit. Në krahun tjetër suedezët do të vuajnë mungesën e dy yjeve të skuadrës, Zlatan Ibrahimoviç u cili nuk u grumbullua për arsye dëmtimi dhe futbollisti i Juventusit, Dejan Kulusevski i cili u infektua gjithashtu me Covid-19 pak ditë para EURO 2020.

FORMACIONET ZYRTARE

SPANJA: Simon, Zhordi Alba, P.Torres, Laport, Jorente, Koke, Pedri, Rodri, Olmo, F.Torres, Morata. Trajner: L.Henrike

SUEDIA: Olsen, Lindelof, Lustig, Augustinson, Danielson, Olson, Ekdal, Isak, Larson, Forsberg, Berg. Trajner: J.Anderson

Lajmet e fundit nga