LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ylber Ramadani surprizon me skuadrën e re, mesfushori i Kombëtares prezantohet te...

14 Qershor 2021, 11:27, Sport CNA

Ylber Ramadani është lojtari tjetër i kombëtares shqiptare që transferohet në Hungari. Mesfushori, pasi doli lojtar i lirë nga Vejle BK, mori disa oferta.

Ramadani ka firmosur me MTK Budapest dhe do kërkojë të tregojë vlerat e tij, në një kampionat ku luajnë edhe Myrto Uzuni, Hysen Memolla, Herdi Prenga dhe Jasir Asani.

Mesfushori ka spikatur në katër sezone me Vejle BK, skuadër të cilës iu bashkua pas sezonit të parë në Superiore me Partizanin. Më pas ai fitoi edhe një vend në kombëtaren e Shqipërisë.

Lajmet e fundit nga