LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Eksod te Tirana, largohet edhe Kristi Vangjeli

14 Qershor 2021, 09:08, Sport CNA

Kristi Vangjeli ka zgjedhur të mos rinovojë më me Tiranën. Mbrojtësi 35 vjeçar ka ende energji në këmbët e tij dhe do të vijojë karierën në një tjetër ekip. Nëpërmjet një statusi në Instagram, Vangjeli bën me dije se nuk do të jetë më pjesë e 25 herë kampionët e vendit, ndërsa nuk ka pranuar ofertën e klubit.

Pas tij qëndron Dinamo, që pritet të zyrtarizojë në stol emrin e Bledi Shkëmbit. Si bashkëlojtarë dhe fitues të disa trofeve te Skënderbeu, dy korçarët pritet të jenë bashkë këtë herë në pozicione të ndryshme. Kujtojmë se dje Idriz Batha u zyrtarizua te UTA Arad në Rumani. Ndërkohë më herët u larguan Kale dhe Torasa.

Lajmet e fundit nga