LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tre sfidat e radhës që luhen sot në "Euro 2020"

14 Qershor 2021, 07:05, Sport CNA

Sot do të luhen tre sfida të tjera në EURO 2020. Në orën 15:00 në stadiumin ?Hampden Park? të Gllasgout do të luhet takimi i Grupit D, Skoci-Çeki. Në këtë grup dje u zhvillua supersfida Angli-Kroaci ku triumfatorë dolën ?3 Luanët? falë golit deçiziv të Rahim Stërling.

Në orën 18:00 do të ndeshen në stadiumin ?Gazprom Arena? të Shën Pjetërburgut, Polonia dhe Slovakia, e vlefshme për Grupin E. Sakaq për të përmbyllur këtë grup, do të luajnë në orën 21:00 në stadiumin ?Estadio de La Cartuja? të Sevijas, Spanja ndaj Suedisë.

Lajmet e fundit nga