LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kosova afron një talent nga Herta e Berlinit, 17-vjeçari pranon Dardanët

14 Qershor 2021, 13:22, Sport CNA

Kosova ia ka dalë të afrojë në gjirij e saj një futbollist me shumë pritshmëri siç është Dion Ajvazi.

Ky i fundit është vetëm 17-vjeç dhe është pjesë e Hertës së Berlinit teksa aktivizohet në rolin e mesfushorit.

Ndërkohë, lajmin për afrimin e Ajvazit e ka dhënë vetë Federata e Kosovës nëpërmjet një reagimin në faqen e saj zyrtare në rrjetet sociale.

Postimi i FFK-së

Dion Ajvazi i thote? ?PO? Kosove?s

14 qershor, 2021 ? Presidenti Agim Ademi bashke? me ne?nkryetarin e pare? te? FFK-se? Agim Dibranin, sot prite?n ne? takim Dion Ajvazin, futbollistin me prejardhje nga Kosova i cili karriere?n e tij po e zhvillon ne? Gjermani.

17-vjec?ari, i cili aktualisht luan te Hertha BSC U17, i e?shte? pe?rgjigjur pozitivisht Kosove?s.

Mesfushori Ajvazi shume? shpejte? do t?i bashkohet Kombe?tares U19 pe?r te? dhe?ne? kontributin e tij ne? fushe?n e blerte?.

Dioni u shpreh i lumtur qe? do t?i bashkohet Kosove?s dhe shprehu gatishme?rine? pe?r te? dhe?ne? maksimumin.

Presidenti Ademi ne? shenje? mire?seardhjeje i dhuroi fanelle?n e re te? Kosove?s dhe i uroi shume? suksese.

FFK edhe me? tej vazhdon te? interesohet pe?r talentet e saj jashte? kufijve. Qe?llimi mbetet i nje?jte?, t?i bashkoje? te? gjithe? ata qe? zemra u rrahe? pe?r Kosove?n dhe qe? nde?r prioritetet e tyre e?shte? kontributi pe?r fanelle?n dardane.

Lajmet e fundit nga