LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Perlë" nga Leo Messi ndaj Kilit, "pleshti" shkëlqen me Argjentinën

14 Qershor 2021, 22:10, Sport CNA
"Perlë" nga Leo Messi ndaj Kilit, "pleshti"

Argjentina shënoi golin e parë ndaj ekipit që i ka mohuar dy herë trofeun e Kupës së Amerikës, Kilit. Goli u shënua nga kapiteni i skuadrës, Lionel Mesi, i cili vazhdon të tregojë se mosha është thjesht një numër.

Në minutën e 33-të, Mesi shënon një super gol nga goditja e dënimit. Goditja ishte perfekte dhe portieri i Kilit nuk mund të bënte asgjë për ta ndalur.

Falë këtij goli, Argjentina e mbylli pjesën e parë me rezultatin 1-0, ndërsa ylli argjentinas tregon se goditjet nga pozicione të ngjashme i ka si 11-metërsh.

Lionel Messi, simplesmente o melhor do mundo
E só minha opinião importa ??? pic.twitter.com/qmyHTpIzM2

? Cleyton Junior (@CleytonJR21) June 14, 2021

Lajmet e fundit nga