LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shorti i Champions-it/ Shkëndija e Gjokës "peshkon" kampionët e Sllovenisë

15 Qershor 2021, 10:35, Sport CNA
Shorti i Champions-it/ Shkëndija e Gjokës "peshkon"

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës, ka vendosur Shkëndijën e Tetovës përballë sllovenëve të Muras për turin e parë në Ligën e Kampioneve.

Ndeshjet e para që janë parashikuar të luhen më 6 ose 7 korrik dhe ato të kthimit më 13 ose 14 korrik.

Kuqezinjtë e Ernest Gjokës që fituan kampionatin në Maqedoninë e Veriut, do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, për të vazhduar më tej dhe për të ecur sa më shumë.

Tetovarët e luajnë ndeshjen e parë në shtëpi, ndërsa e kthimit do të luhet në Slloveni një javë më vonë.

Shkëndija e Tetovës (Maqedoni e Veriut)-Mura (Sllovenia)

Lajmet e fundit nga