LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Agjenti i Eriksenit flet për mesfushorin: Nuk dorëzohet, do që të stërvitet

15 Qershor 2021, 14:45, Sport CNA
Agjenti i Eriksenit flet për mesfushorin: Nuk dorëzohet, do që

Pas frikës, Danimarka rikthehet në fushë. Skuadra nordike, pushoi të dielën dhe me përmirësimin e gjendjes shëndetësore të Kristian Eriksenit, ata u stërvitën për të përgatitur ndeshjen e dytë të turneut, atë kundër Belgjikës të enjten.

Agjenti i Erkisenit, Shots, tha për ?Gazzetta dello Sport? për natën e parë të klientit të tij, i cili pësoi arrest kardiak në fushë gjatë ndeshjes me Finlandën, se ai është në humor të mirë dhe gjendja e tij po përmirësohet. Madje, ka premtuar se do të rikthehet edhe në fushë.: ?Unë nuk dorëzohem. Dhe mund edhe të stërvitem??, tha mesfushori i Interit në mesazhin dërguar shokëve të skuadrës.

Sipas shefit të komunikimit në Federatën Daneze, Jakob Hojer, Eriksen vijon të jetë nën monitorimin e mjekëve në spital. Ai ka folur me futbollistët e tjerë të kombëtares. ?Në mënyrën e tij na tha se duhet të mendojmë për ndeshjen e së enjtes, kundër Belgjikës?, tha mesfushori Pierr-Emil Hojbjerg. Jashtë spitalit është vizatuar edhe një murale me moton e ?Tre Musketierëve?: ?Një për të gjithë, të gjithë për një?.

Lajmet e fundit nga