LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U rikthyen në elitë pas nëntë vitesh, Dinamo ndryshon logon

15 Qershor 2021, 15:22, Sport CNA
U rikthyen në elitë pas nëntë vitesh, Dinamo ndryshon logon

Pas plot 9 vitesh pritje, Dinamo do të rikthehet të luajë në Kategorinë Superiore. Blutë siguruan një biletë për në elitën e futbollit shqiptar, sezoni 2021-2022, ndërkohë që së fundmi drejtuesit e ?nëndetëse?, kanë hedhur hapat e para për çeljen e një faqe të re në historinë e Dinamos.

Klubi kryeqytetas ka prezantuar sot logon e re e cila vjen me një stil dhe konceptim modern duke u bazuar tek elementët historik që kanë shoqëruar klubin tonë që nga krijimi.

?Konturi përkufizues i logos dhe dy vijat e bardha janë ndërtuar duke u bazuar në vijat përkufizuese të hartës së Tiranës në vitin 1950, vit i cili përkon me themelimin e klubit. Shkonja ?D?, shfaqet e lakuar sipas trajektores së konturit?, sqaron klubi nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.

Drejtuesit e klubit që numëron plot 18 tituj të kampionat dhe 13 Kupave të Shqipërisë kanë hedhur kështu themelet për ndërtimin e një klubi dinjitoz, ashtu sikurse i ka hije historisë së lavdishme dinamovite.

Lajmet e fundit nga