LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Maturantët i përgjigjen Kushit/ Paralajmërojnë bojkotimin e provimit të radhës

14 Qershor 2021, 10:39, Sociale CNA
Maturantët i përgjigjen Kushit/ Paralajmërojnë bojkotimin e

Ministria e Arsimit bëri të ditur mesditën e sotme që do të ulet kufiri minimal i pikëve për çdo notë të provimit të matematikës pas protestave të maturantëve.

Megjithatë, maturantët në Fier, duke folur për mikrofonin e ABC u shprehën se ministrja Evis Kushi duhet të propozojë diçka konkrete ose ata do ta bojkotojnë provimin e radhës, ditën e nesërme.

Siç ata u shprehën, nëse ministrja nuk u ofron një zgjidhje brenda ditës së sotme, vendimi për të bojkotuar provimin do të qëndrojë.

?Jemi të pakënaqur, nuk është diçka konkrete. Sa do ulen pikët? Deri tani janë fjalë, duam diçka konkrete. E duamë më konkrete dhe mundësisht brenda ditës së sotme. Deri tani ky është mendimi,? tha një maturante.

Kurse, një tjetër u shpreh se nuk i zënë besë ministres derisa të shohin diçka më konkrete.

?Nuk ia zëmë besën, ka bërë shumë premtime dhe nuk ka mbajtur asnjë. Duam të shohim notat dhe sa pikë do ulen.? 

Maturantët ?gjunjëzojnë? Kushin/ Tërhiqet Ministria e Arsimit

Lajmet e fundit nga