LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jeni nisur për plazh?/ Njihuni më parë me parashikimin e motit

13 Qershor 2021, 06:14, Sociale CNA

Ditën e sotme pritet përmirësimi gradual i kushteve atmosferike për vendin tonë.

Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Në zonën e veriut vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët, dhe në relievet malore të kësaj zone përkohësisht reshjet do të marin karakter shtrëngatash me rrebeshe shiu e breshëri lokal.

Shtrëngata shiu afatshkurtra në orët e mesditës parashikohen gjithashtu edhe në relievet malore në pjesën tjetër të vendit./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga