LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

10 Qershor 2021, 17:43, Sociale CNA
Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

Këto ditë Qershori sikur po i ngjasojnë njëra tjetrës. Për ditën e premte moti do të nisë i kthjellët e gradualisht vranësirat do të marrin zhvillim prej mesditës deri pasdite.

Reshjet e shiut parashikohet të përfshijnë një pjesë të madhe të vendit në mesditë e deri pasdite. Spas Shërbimit Meteorologjik, do të ketë shtrëngata dhe rrebeshe në kohë të shkurtër por që sjellin sasi reshjesh në zona të caktuara. Gjithashtu nuk do të mungojnë lokalisht rrufetë dhe breshëria.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim 1-8m/s e përkohësisht në bregdet e gjatë shtrëngatave deri në 14m/sek, ndërsa valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2 deri në 3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 11°C deri në 26°C

zonat e ulëta 15°C deri në 30°C

zonat bregdetare 17°C deri në 30°C./ CNA.al

Lajmet e fundit nga