LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti për nesër/ Si i parashikojnë sinoptikanët temperaturat

1 Qershor 2021, 17:07, Sociale CNA

Ditën e nesërme në vend do të hyjnë në qarkullim masat ajrore të qëndrueshme.

Orët më diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit por nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare përgjatë bregdetit. Sipas Shërbimit Meteorologjik, valëzimi në dete do të jetë i forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 6°C deri në 24°C

zonat e ulëta 10°C deri në 27°C

zonat bregdetare 13°C deri në 27°C./ CNA.al

Lajmet e fundit nga