LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe reshje/ Si do të ndryshojnë temperaturat sot

2 Qershor 2021, 06:15, Sociale CNA

Sipas MeteoAlb vijon ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme mbi vendin tonë, ku skaji verior dhe verilindor paraqiten me vranësira të dendura dhe shira të izoluar e të pakët, nuk përjashtohet mundësia edhe e ministuhive afatshkutra të breshërit.

Ndërsa mbrëmja dhe nata sjellin largim gradual të vranësirave në Republika e Shqipërisë duke bërë që moti i kthjellët të jetë dominues në zonat bregdetare dhe të ulëta, por mbeten të dukshme vranësirat në zonat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit POR edhe gjatë mesditës duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 9°C deri në 27°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe det me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.

Lajmet e fundit nga