LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ç’janë këta të neveritshëm kështu?”/ Gazetari ngre tonet: Nëna nuk bëhet numër o tutkuna

10 Qershor 2021, 07:36, Sociale CNA
“Ç’janë këta të neveritshëm

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar me tone të forta në lidhje me debatet e fundit, të shkaktuar nga organizatat e komunitetit LGBT, të cilat  kërkojnë që fjala ?nënë? të zëvendësohet me ?prind?.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Tomorri i cilëson si të neveritshme deklarata të tilla, ndërsa thekson se ?Nëna nuk bëhet numër dhe se njeriu nuk është algoritëm kompjuterash?.

?Ketyre hajvaneve qe shpikin nga keto debillleqet Prindi, Prindi 2:

Nena nuk behet numer o tutkuna. Ka nje fjale te urte qe thote: Zemra e nenes eshte kryevepra e zemres se Zotit. Kjo i thote te gjitha.

Nena eshte gjeja e pare qe ne dashurojme kur hapim syte. Nuk dashurojme numrin 1 as numrin 2. Se njeriu nuk eshte algoritem kompjuterash.

C?jane keta te neveritshem keshtu? Merruni me ndonje gje te hajrit, tutkuna. S?ju vjen zor.?-shkruan Klodian Tomorri./CNA.al

Lajmet e fundit nga