LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bastet në Shqipëri/ Ahmetaj: Do shikoni një dorë të fortë

7 Qershor 2021, 21:00, Sociale CNA

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, ka folur mbrëmjen e sotme për bastet në Shqipëri, të cilat vazhdojnë të luhen ndonëse janë të ndaluara me ligj.

Ahmetaj është pyetur në emisionin ?Frontline? nëse e beson bastin e vendosur për Spitalin e Fierit dhe ai u ndal te lojërat e fatit.

Ai paralajmëroi se shumë shpejt do ta shohim një dorë të fortë ndaj atyre që vazhdojnë të praktikojnë bastet.

?Nuk ishte bast, por një angazhim. Në Shqipëri nuk luhen baste, edhe pse kam informacion që poshtë e lartë luhen baste, dhe shumë shpejt do ta shikoni një dorë të fortë në këtë drejtim. Nuk duhet ta trajtojmë spitalin si një investim, ai ishte grant. Ne kemi folur në vazhdimësi për një Spital Rajonal në Fier dhe ka qenë pjesë e programit tonë. Unë mendoj se Turqia nuk është akoma në nivelin e investimeve të huaja në Shqipëri, që ne do të donim. Potenciali i kapitalit turk në Shqipëri është i madh, por jemi akoma larg?, u shpreh socialisti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga